Slovensko zhnilo

Autor: Peter Jakubik | 25.10.2013 o 12:39 | (upravené 25.10.2013 o 13:01) Karma článku: 19,93 | Prečítané:  878x

Ako ináč vysvetliť našu politickú scénu, náš riadiaci orgán? Neprejde deň aby sa neobjavila nejaká správa o rozhadzovaní peňazí. Predaj kvetov za tisíce eur škole, ktorá kvety pestuje a predáva. Obchodné reťazce zamestnali do úradu ministrovu rodinu a známych, aby ho potom mohli zdiskreditovať. Štát nechce ukázať svoje plány na šetrenie (ESO), a to aj napriek tomu, že im to zákon prikazuje.

Strká nos do našich financií, chce vedieť, ako a kde sme zarobili aj ten posledný cent, aby vedel, o koľko nás ozbíja. A ak chceme vedieť, ako tie peniaze následne použije, tak nám odkáže, že sa nemáme starať, lebo tomu nerozumieme? Myslím si, že okrem politikov je na Slovensku dostatok odborníkov, ktorí rozumejú problematike viac ako nejaký diletantský právnik, ktorého zákony sú protiústavné a stáli nás nemalé milióny. A to sú len tie menšie prešľapy. Chce sa mi zvracať. Na riadiace posty sa dostávajú ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť, lebo nielenže nemajú potrebné skúsenosti, ale ani vzdelanie. Denná rutina zrejme zahrnuje aj obchodné rokovania s kamarátmi, na ktorých sa dohodnú čierne faktúry (veď pár desiatok tisíc eur sa predsa stratí a bločková lotéria ukáže na nepoctivých podnikateľov). No a SMERácka dvojka ľuďom odkazuje, že nemajú strkať nos do verejných financií (časť o verejnom majetku na predaj obsahuje citlivé informácie?)... Už zvraciam.

Ak je toto všetko možné v štáte s platnými zákonmi, tak je to celé prehnité. Poslanecká imunita je pre mňa nepochopiteľná. Ako je možné, že skupina ľudí, ktorí tam boli zvolení „len tak" (politické nominácie) a nakladajú s verejnými financiami, tak môžu robiť bez akýchkoľvek následkov? Je to úchylné. Prečo im to ešte tolerujeme? To sme naozaj až takí perverzní masochisti? Oni rozhadzujú NAŠE peniaze. To, čo od nás vyzbierali na výpalnom, ktoré nazývajú dane z príjmu, DPH, spotrebná daň, zdravotné odvody, ... Každý mesiac nám siahajú na naše financie, aby ich potom mohli premrhať so svojimi kamarátmi. Väčšiu časť z našich výplat zhltnú a následne si časť z nich prisvoja. V normálnej spoločnosti sa to nazýva krádež a jej páchatelia putujú do väzenia. Na Slovensku im hovoríme politici a ja netuším, prečo nesedia v base. Možno preto, že polícia k nim patrí tiež? Urobili si z nej bič na poddaných a ďalšieho výpalníka. Tá deň čo deň vyráža do ulíc so svojimi laserovými meračmi, aby pre mafiu v bielych golieroch vybrala ďalšie eurá. Tá najväčšia finančná kriminalita ju však nezaujíma. Nechápem, prečo. Veď aj im väčšinu z platu zožerie tento štát. Prečo ich kriminalisti nepracujú na odhaľovaní finančných škandálov v politike? Zákon jej to neumožňuje? Radšej sa skrývajú za kríčky a naháňajú narkobarónov s gramom trávy vo vrecku. Ich efektivita je neuveriteľná, veď gorilami sa to v base len tak hemží.

 

Odvolávať sa na zákony a čakať, že nám niekto z politikov pomôže... to je ako blúznenie vo vysokých horúčkach. A to nie je len tvrdenie nespokojného občana. Žiadna z našich vlád nepostavila zákony tak, aby bolo nakladanie s verejnými financiami transparentné. Nikto neniesol zodpovednosť za finančné a personálne škandály. Čo sa dá očakávať od ľudí, ktorí s viagrou, kondómami a tisíckami vo vrecku nepriznajú, že išli klátiť štetky, alebo sa nepostavia ako najvyšší zástupca inštitúcie za obyčajného zamestnanca, ktorý ukázal na mrhanie finančnými prostriedkami, za čo bol vyhodený z práce. Všetko poprú. Dokonca aj autentický hlas, ktorý vlastnou hlavou porušil zákony.

 

Hniloba, humus a fekálie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.


Už ste čítali?